Vragen over Olympische Spelen naar Thialf

Elsa van der Hoek stelde op 16 november 2023 vragen aan het Friese college over de plannen om in Thialf een deel van de Olympische Winterspelen te houden.

Lees hier de antwoorden

Thialf in beeld
In de media was te lezen dat Thialf als schaatsijsbaan een optie zou zijn als de winterspelen in Zwitserland zouden komen. Zwitserland heeft zich bij het Olympisch comité aangemeld als kandidaat voor de Winterspelen in 2030. Zij hebben echter geen Olympische schaatsbaan en vinden het duurzamer Thialf daarvoor in te zetten. De provincie liet al weten daar enthousiast over te zijn.Ook meldde gedeputeerde Femke Wiersma in de pers dat Thialf er nu goed voor stond.

Vragen
Elsa van der Hoek van GrienLinks denkt daar anders over: “Thialf er goed voor staan? De afgelopen jaren was de situatie van Thialf zorgelijk. De afspraken voor de toekomst met NOC*NSF moeten nog beklonken warden, de provincie heeft een flinke voorfinanciering gedaan voor de energiehubs, er moet nog een verbouwing plaatsvinden (de Noorderbocht is nooit afgemaakt) en de KNSB heeft moeite om aan zijn verplichtingen te voldoen. Wij vragen ons af of dit haalbare kaart is qua investeringen.”

N.B. Zwitserland is niet gekozen om de Winterspelen in 2030 te organiseren.

Update november 2023: lees hier de beantwoording van de vragen door het college.