Zorgen over realisatie provinciale ambities en verplichtingen

Helaas stelt de Bestuursrapportage (Berap) van 2024 teleur. GrienLinks blijft grote zorgen houden over de realisatie van provinciale ambities en verplichtingen. Charda gaf tijdens de Provinciale Statenvergadering in haar bijdrage aan dat “we met smart wachten op de beloofde verbeteringen bij het volgende stuk in de P&C-cyclus: de begroting 2025.” Ze herinnerde de gedeputeerde eraan dat er harde toezeggingen zijn gedaan bij de jaarstukken, vooral over de kwaliteit van de verantwoording die het college aflegt.

Ganzenbeleid
Daarnaast brengt Charda twee belangrijke punten in bij de Berap: “Ten eerste betreuren wij alle onrust en onduidelijkheden rond het ganzenbeleid.” GrienLinks verzoekt het college dan ook via een motie om in IPO-verband een regiegroep samen te stellen, waarin alle betrokkenen bij de uitvoering van het ganzenbeleid vertegenwoordigd zijn en deze regie groep opdracht te geven op basis van bestaande onderzoeken maatregelen voor te stellen voor een effectief haalbaar en betaalbaar ganzen beleid en deze maatregelen juridisch te toetsen. De gedeputeerde De Vries reageerde dat er al een ambtelijke regie groep in IPO-verband is ingesteld en dat er al gesprekken hebben plaatsgevonden. Deze motie is door de fractie GrienLinks ingetrokken.

Inhoud heeft het zwaar
Ten tweede vraagt Charda aandacht voor de openbaar gemaakte nulmeting. GrienLinks is zich ervan bewust dat een reorganisatie altijd ingrijpend is. Charda benadrukt in haar betoog dat “we zien dat medewerkers aangeven dat ze hard werken en veel werk verzetten. Dat onderschrijven wij volledig, GrienLinks is trots op de ambtelijke dienst. Het onderzoek bevestigt wel een aantal zorgpunten die wij al langer signaleren. Zo zien wij dat de, op de interne organisatiegerichte afdelingen positief scoren. Het beeld is echter zorgwekkend bij medewerkers op beleid en programma’s. Dit strookt volledig met ons beeld dat de inhoud het zwaar heeft. Dat zien we concreet terug in de onderbestedingen en achterblijvende resultaten op inhoudelijke dossiers. Ondercapaciteit op de beleidsvelden is een terugkerend probleem.

Gedeputeerde Folkerts geeft in haar reactie aan dat ze “een lerende organisatie zijn en er zeker geen sprake is van een verbetertraject. Ook vragen de (nieuwe) politieke context en de actualiteiten vragen om (deze) koerswijzingen”, aldus de gedeputeerde. Ter afsluiting geeft Charda aan dat GL het volste vertrouwen heeft dat er ambtelijk keihard wordt gewerkt aan verbetering, “maar voor GrienLinks staat buiten kijf dat het staat of valt met goed bestuur”.

Zo ook in het artikel van 10 september jongstleden waarin Charda haar zorgen uit over het welbevinden van onze mensen op het Provinciehuis en de achterblijvende resultaten op inhoudelijke dossier. Voor wat betreft GrienLinks zal dit dossier dan ook onze blijvende aandacht hebben.